Zavrieť menu

Starostlivosť a údržba syntetických vlasov a príčeskov z umelého vlákna 

Žehlenie: 

Vlasy je možné bezpečne žehliť za mokra.

Postup:

  • Vlasové pramene navlhčite, najlepšie vodným rozprašovačom, aby voda nestekala a vlásky boli vlhké.Vlhké pramene žehlite ťahom žehličky.
  • Snažte sa nezostať s žehličkou na jednom mieste, mohlo by dôjsť k spáleniu tohto miesta.
  • Žehlenie je možné opakovať, kým vlasy nie sú suché.
  • Odporúčame teplotu cca 190 ° C.

Natáčanie a výroba kučier:

Vlasy je možné bezpečne natáčať a vlniť vo vodnom kúpeli.

Postup:

Pripravíme si nádobu (hrniec, misku z varného skla), natáčky, clip in vlasy z kanekalonu (sady, lokne, pásy), varnú konvicu


Vlasové pramene natočíme na natáčky, čím tenší natáčky, tým budú kučery pevnejšie. Pri použití veľkých natáčok dôjde k jemnému zvlnenie.Natočené vlasy vložíme do nádoby (sklenenej varnej misky, hrnce, umývadlá)


Dáme variť dostatočné množstvo vody (tak aby voda úplne zakryla natočené vlasy)

Akonáhle začne voda variť, prelejeme vriacou vodou natočené vlasy a necháme cca 10 minút pôsobiť.


Vlasy z kúpeľa vyberieme a necháme cez noc na nátačkách uschnúť (nutné až do úplného uschnutia)


Dáme dolu z vlasov natáčky tak, že špirálu uvoľníme a natáčku vyberieme.

Neodporúčame natáčky so suchým zipsom, molitanové. Najvhodnejšie sú varné natáčky.

HOTOVO !!!

Varné natáčky mame v nabídke

TU

Strihanie

Vlasy je možné podľa ľubovôle skrátiť alebo zriediť tak aby čo najvhodnejšie zapadli do Vášho nového účesu.
Odporúčame sa poradiť s Vašim kaderníkom.

Farbenie syntetických vlasov

Kanekalon Vibralite ® modakrylové vlákno je syntetické, tepluodolné, hĺbkovo prefarbené vlákno bez pórov. Farbenie preto je neúčelné a mohlo by vlas zničiť. Dotónovat možno farebným tužidlom.

Česanie

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o hladké syntetické vlákno a nechceme ho predsa povrchovo poškriabať, budeme používať akúkoľvek kefu podobnú vyobrazené.

Obr.: Najvhodnejšie kefa pre údržbu syntetických clip in vlasov.                                                               

možné zakúpiť TU za exluzívnu cenu 3,06 EUR

Dôrazne neodporúčame používať špeciálne kefy na ľudské vlasy obzvlášť s prasačími štetinami. Práve tieto vlasy ničí, dochádza k ich poškriabaniu a tzv chemlonovatění.
Ak by došlo k veľkému strapatenie odporúčame nasledujúci postup overený mnohými zákazníčkami.

Vlasy gumičkou stiahneme a krátko povaríme vo vode (necháme prejsť varom cca 3-4 minúty), necháme odkvapkať a uschnúť a odspodu rozčešeme. Dôležité je držať vlasy pod CLIP, v opačnom prípade budete silou vytrhávať vlasy z upevnenia.

Umývanie vlasov:

Vlasy ponoríme do vodného kúpeľa s vlažnou vodou a troškou mydla. V tejto kúpeli je necháme cca 5 minút odmočiť a šetrne je umyjeme. Prepláchneme vlažnou vodou a pre získanie ich jemnosti použijeme aviváž, šetrne ju nanesieme a potom dôkladne opláchneme vlažnou vodou. Vlasy potom len jemne pretrepeme, aby sme ich zbavili prebytočných kvapiek vody a necháme voľne uschnúť zavesené za vrchný CLIP. Nikdy nečešte vlasy za mokra. Podľa vlastného uváženia môžeme naniesť na vlasy pestujúci kozmetiku a usušené vlasy prečesať podľa postupu výše.

Profesionálna  starostlivosť HAIR POVER

1 - 2 lyžice šampónu na príčesky Hairpower Shampoo rozmiešajte v jednom litri vlažnej vody. Do pripraveného kúpeľa vložte na desať minút váš príčesok, alebo clip in vlasy. Nikdy vlasy netrite a nežmýkajte! Po piatich minútach vlasy prepláchnite vlažnou vodou.

Vo vlažnej vode rozmiešajte 1 - 2 lyžice prípravku BALSAM a model vložte do roztoku najmenej na desať minút. Neoplachujte! Šetrným stláčaním zľahka vysušte v uteráku a za zadnú časť zaveste na šnúru a upevnite dvoma kolíčky. Nie je vhodné sušenie na polystyrénové hlave, pretože doba schnutia sa predlžuje a vlas sa nenačechrá.
Nechajte voľne uschnúť, vyvarujte sa vysokých teplôt, v žiadnom prípade nefénujte, NEKULMUJTE a mokrý model NEPROČESÁVEJTE! Pozor na paru z rúry a z hrncov pri varení!

Už suché vlasy nastriekajte Conditioner, ktorý obsahuje ochranný UV faktor pôsobiaci proti lámavosti. Conditioner predlžuje životnosť modelu, zabraňuje elektrizovanie vlasov a dodáva im prirodzený lesk.
Pre spevnenie účesu a prirodzený lesk možno použiť len špeciálny lak na parochne a príčesky HAIRSPRAY.
Vyvarujte sa nešetrného zaobchádzania s modelom ( tj. časté kefovanie, trenie o golier kabátov alebo o oporné plochy ). Parochne odkladajte na polystyrénové hlavy a príčesky odkladajte tak, aby boli vo zvislej polohe.

K regenerácii a vrátenie prirodzeného lesku starších a dlhšie nosených parochní lebo príčeskov slúži regeneračný GLANZSPRAY, ktorý sa nastrieka po umytí na suché vlasy.  HAIR - TIP - LIQUID je olej, ktorý je určený na ochranu vlasových špičiek . Pár kvapiek rozotrite v dlaniach a zapracujte do koncov účesu. Olej vlákno obalí, to je potom hladšia a necuchá sa tak rýchlo, zmenšuje sa oter.

Špeciálna kozmetika HairPower TU 

Hair power kolekce pro péči o syntetické clip in vlasy

Body za každý nákup

Oplatí sa registrovať?

Rozhodne áno! Registrovaný zákazník získava za každý nákup bonusové body na darčeky, zľavy alebo ďalšie

Bezpečný a overený nákup

  • Svetový Tovar nájdete na GLAMI.sk

Prevádzkovateľ webu, VERNER Vision s. r. o., so sídlom Mírová 502/38, IČO: 25864793, ako správca osobných údajov, spracováva na tomto webe cookies potrebné pre fungovanie webových stránok a na analytické účely a v prípade Vášho súhlasu tiež pre personalizáciu reklám. prečítajte si Zásady souborů cookies.

Súhlasím